Учасники фестивалю: Усеін Бекіров та Іванка Червінська

Якщо ви слідкуєте за чернігівським джазовим фестивалем, то вам вже не треба представляти українського джазового виконавця Усеіна Бекірова, що став ще одним учасником першого фестивального дня Chernihiv Jazz Open 2016. Про цього музиканта нам удвічі приємно розповісти, бо його музична кар’єра доволі тісно пов’язана з чернігівським фестивалем. Адже саме Усейн Бекіров у складі одноіменного тріо виступав ще на першому Chernihiv Jazz Open у 2010 році. А потім ще неодноразово відвідував північну столицю України з клубними концертами.

Усеін Бекіров

Бекіров – випускник Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, але це не просто музикант. Його особистість поєднує в собі колосальний досвід роботи в різних сферах музики.

Це – джазова імпровізація (фортепіано, клавіші) – тут варто відзначити неодноразові перемоги серед джазових піаністів на конкурсах імпровізації.

Композиторство та аранжувальння – в його доробку авторські твори, аранжування для своїх команд і для інших виконавців. Стилі, в яких працює Усеін, це – funk, fushion, etno-jazz. У його композиціях звучать рідні йому мелодії кримських татар, а також українців, азербайджанців, балканський фольклор. Не дивлячись на особисту оригінальність легко працює в інших стилях, завдяки досвіду співпраці з зірками української естради – як автор і аранжувальник пісень та як музикант і виконавець (клавіші).

На його рахунку створення оригінальних джаз-груп з яскравим авторським репертуаром. Freenatіonale-бенд, Etnovatіon, Бекіров-бенд, Тріо Усеіна Бекірова – все це колективи, в яких Усеін реалізував свій творчий хист як композитор і аранжувальник, а також лідерські якості, ставши ініціатором і організатором цих проектів.

У Чернігові Усеін Бекіров гратиме разом з Олександром Муренко, Михайлом Остапенко, Андрієм Воробйовим і прекрасною співачкою Іванкою Червінською, відкриттям проекту «Голос країни», надзвичайно талановитою виконавицею українських пісень та їх джазового оброблення. Багатьом поціновувачам джазу Iванка відома, як вокалістка яскравого львівського етно-джаз колективу ShockolaD, в я кому вона співала з 2009 по 2015 рік.

Іванка Червінська

Тому, поціновувачі етно-джазу з присмаком гарячого кримського етносу, з поєднанні з українськими наспівами, гайда за квитками. Замовити їх можна на сайті concert.ua або придбати в касі Чернігівського обласного музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка.

Слідкуйте за новинами!