Учасники фестивалю: Самюель Берто і Станко Марінковіч

Поціновувачі гарної музики, починаємо знайомити вас з виконавцями Chernihiv Jazz Open 2016.

Ви вже знаєте, що свято джазу в Чернігові традиційно триватиме два дні та буде дуже насиченим численними виступами та подіями. І, логічно, спочатку розповісти про учасників головної сцени фестивалю. Сьогодні знайомимося з неймовірним дуетом Самюеля Берто і Станко Марінковіча.

Зустріч між Самюелем Берто (кларнет) і Станко Марінковічем (акордеон / вокал) відбулася в Парижі у 2010 році. Їх об'єднує дух свободи і радості крізь клезмерську і балканську музику. Звучання інструментів та вокалу п’янить і в мить переносить на гарячі та колоритні Балкани з їх неповторною атмосферністю та свободою духу. У списку країн, де виконавці вже полонили своєю музикою людські серця, Франція, Чехія, Словаччина, а сьогодні ще й Україна – їх приваблює східний регіон.

Самюель Берто почав займатися музикою у віці 5 років в Національній консерваторії Обервільє-Ла-Курньов. Він проявляє неабиякі вміння в музиці, отримує славу молодого дарування і вже у 16 років дає свій перший сольний концерт на фестивалі у регіоні Перігор Нуар, виступивши у віртуозному квінтеті Карла Марії фон Вебер.

Самюель Берто

Самюель Берто

 

Самюель Берто є переможцем "Thy Masterclass" у Данії, "Artist in Residence Program" у Фінляндії (перший запрошений музикант за останні 25 років), і Fondation Radio-France, де у відборі беруть участь 5000 кандидатів з різними музичними інструментами. Він жив та грав в Європі, Канаді та Австралії. Зараз Самюель Берто працює професором російської консерваторії, консерваторії у 10-му окрузі Парижа, а також в консерваторії Вуарон в Альпах. Як класичний музикант він виступає з Оркестром Lamoureux, як джазовий неодноразово виступав з Дідьє Локвудом.

Акордеоніст і співак сербського походження Станко Марінковіч починає свою музичну кар'єру в кіно. Він бере участь в запису саундтреку до фільму "l like she" , в якому також фігурує як актор. Також знімається з Елоді Буше в фільмі Ж.М. Барр "Lovers". Пізніше Станко Марінковіч засновує групу Tempo Slavia, з якою записує три альбоми і вирушає в турне по Європі та Америці. Успіх групи дуже швидко прославляє Марінковіча, особливо у Сербії. На "Victoires de la Musique" (щорічна премія "Музичні перемоги") в Белграді він перемагає у номінації "Відкриття року".

Станко Марінковіч

Станко Марінковіч

 

Сьогодні Станко Марінковіч є одним з найпопулярніших артистів у колишній Югославії, одночасно демонструючи свою оригінальну та характерну особистість у музичному світі Балканського півострову.

Захоплююча клезмерська музика з елементами фольклору у виконанні Самюеля Берто і Станко Марінковіча звучатиме зі сцени Чернігівського обласного музично-драматичного театру 10 вересня, в суботу. Цей дует – не єдині учасники цього вечору. Детальніше про них ми розкажемо пізніше. Слідкуйте за новинами!